5 روش برای رئال شدن رندر ها در تیری دی مکس

نام مدرس : امید زیارتی

  • اهمیت دادن به جزئیات درمدل ها : اینکه چقدر به جزئیات مدل هایمان اهمیت می دهیم و از مادیفایر هایی  مثل bevel و camfer برای این لزوم استفاده می کنیم یکی از دلایل بسیار مهم در واقعی شدن رندر ها خواهد بود ،  در دنیای واقعی هیچ عنصری وجود ندارد که شما بتوانید در آن لبه و یا گوشهای تیزی را ببینید حتی سخت ترین موضوعات هم مقدارکمی نرمی در آنها مشاهده میشود که توجه کردن به همین مسئله در مدلسازی باعث میشه ما بتوانیم توسط ابزار های مدلسازی لبه های تیز را از بین ببیریم و در زمان برخورد نور ها به این لبه ها  تاثیرات بازتاب نور و متریال را در رندر ها به واقعی ترین حالت شبیه سازی کنیم .

تاثیرات نور پردازی IES LIGTH : یکی دیگر از روش  های دیگه برای رئال شدن رندر ها استفاده از نور های مناسب در صحنه می باشد . نور پردازی به روش IES LIGTH باعث میشه تا ما واقعیت نور پردازی را در دنیای مجازی بتونیم شبیه سازی کنیم

Camera & Depth Of Field : از تکنیک های مهم در عکاسی استفاده از امکان عمق میدان  در خلق اثر هنری است که توسط پارامتر های دوربین میتوانیم به رندر های رئال دست پیدا کنیم . می توانیم توسط پارامترهای Depth Of Field منطقه فوکوس را مشخص کرده و بر روی قسمت خاصی از تصویر نگاه بیننده را به اثر هنری جلب کنیم . این قابلیت در نرم افزار چون فتوشاپ هم قابل اجراست و شما می توانید توسط رندر المنت به این تکنیک دست پیدا کنید .

  • PBR TEXTURES & DIRT : رایج ترین روش برای رئال تر شدن رندر ها ساخت متریال بر پایه PBR است که به کمک این روش میتوانیم واقعی ترین متریال ها در زمان رندر بسازیم . اگر توجه کرده باشید متریال هایی که در دنیای واقعیت وجود دارند هیچگاه بصورت مرتب و تمیز نیستند ، ما میتوانیم به کمک امکان DIRT بر روی مدل ها  و متریال های خود این قابلیت هم در اختیار داشته باشیم و به رئال شدن رندر هایمان نزدیک شویم

SYMMETRY MODEL : اگر مدلی در صحنه هایتان دارید که به صورت قرینه می باشند تا حد الامکان سعی کنید تغییراتی را در قسمت قرینگی بوجود بیاورید تا از یکنواختی در مدل خارج شود چرا که این کار باعث شده تا تعادل نا متقارن را در مدل هایمان ایجاد کنیم و به رئال شدن صحنه خود نزدیک تر شویم .

2 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

×